Дитячу посмішку в кожну оселю!
Діти - це любов, що стала зримою - Новаліс
Анкета ''Я буду мамою''

 

інфо-Альтернатива

 

 

Жіноче здоров'я після 40

УЗД вагітності

УЗД вагітності

При вагітності пропонується як мінімум тричі проходити ультразвукову діагностику:

- в першому триместрі до 12 тижнів

- в другому триместрі в 19-20 тижнів

- в третьому триместрі в 32 тижні

В багатьох пацієнтів виникає питання чи УЗД є нешкідливим методом обстеження для розвитку плода.

УЗД існує вже більше 50 років і за цей час немає жодного масштабного дослідження, яке би вказувало на будь-яку небезпеку для плода або вагітної. Однак проходити УЗД безконтрольно не слід, особливо на ранніх термінах, коли формуються системи органів плода. Найраціональніше проходити перший УЗД в 9-11 тижнів, коли сам плід та серцебиття чітко візуалізуються. На менших термінах УЗД проводиться за чіткими показами:

- невідповідність розмірів матки терміну вагітності

- кров'янисті виділення, особливо яскравого кольору, при вагітності

- болі по низу живота при затримці місячних більше 7-10 днів

- для виключення вагітності, що не розвивається, при звичному невиношуванні

- після проведення ДРТ для уточнення розвитку ембріона (проводиться через 2 тижні після результату крові на ХГЛ

Проходження кожного з УЗД має чіткі цілі:

- в 12 тижнів для уточнення терміну вагітності, визначення, можливо, багатоплідної вагітності, серцевого ритму, стану плаценти, виключення хромосомної патології по розміру комірцевого простору та розміру костей носа.

- в 19-20 тижнів проводиться експертне обстеження плода – оцінка всіх органів і систем, в першу чергу центральної нервової та серцево-судинної системи, виключаються грубі вади розвитку.

- в 16-18 тижнів вагітна здає потрійний тест, при виявленні відхилень у біохімічних аналізах та заключенні УЗД , а також після проведення амніоцентезу можна прийняти остаточне рішення до 22 тижнів. Згідно українського законодавства переривати вагітність після 22 тижнів категорично заборонено.

- в 32 тижні визначається передлежання плоду, виключається затримка розвитку, визначається стан плаценти та біометричні показники плода, особливо вивчається структура легень. Особлива увага приділяється допплерівському обстеженню ( визначенню кровотоку в судинах). При застосуванні доплера, визначається та характеризується, згідно кривих швидкостей кровотоку в судинах плода та матері, функціональний стан плода та його розвиток. При виявленні відхилень пропонується визначення біофізичного профілю плода.


УЗД вагітності
УЗД вагітності до 11 тижнів250,00 грн
УЗД вагітності в терміні 2-3 триместр450,00 грн
УЗД вагітності в терміні 2-3 триместр двійня650,00 грн