Дитячу посмішку в кожну оселю!
Діти - це любов, що стала зримою - Новаліс
Анкета ''Я буду мамою''

 

інфо-Альтернатива

 

 

Жіноче здоров'я після 40

Гімнастика

Гімнастика

Недарма кажуть, що рух – це життя. Фізичні вправи в період вагітностіпозитивно впливають як на протікання самої вагітності, так і на процес пологів і стан жінки після пологів. До того ж разом з майбутньою мамою займається фізкультурою і майбутня дитина.На даний час доведено, що немовлята, чиї матері займалися під час вагітності лікувальною гімнастикою, по фізичному розвитку і рухових навичках помітно випереджають своїх однолітків, мами яких вели малорухомий спосіб життя.З моменту імплантації ембріона в матку в організмі жінки спостерігаються значні зміни в різних системах: серцево-судинній, дихальній, нервовій, гормональній, травній і в опорно-руховому апараті. Фізичні вправи дозволяють досягати оптимального режиму функціонування основних систем організму при новому "цікавому" стані та протидіють ряду небажаних ускладнень вагітності (варикозне розширення вен, плоскостопість, слабість м'язів черевного пресу і т.д.). Хоча потрібно підкреслити, що значні м'язеві навантаження при вагітності пов'язані з наступними проблемами:

  1. Ризик, пов'язаний з кровопостачанням матки (кров спрямовується до активних м'язів майбутньої матері), що може призвестидо внутрішньоутробної гіпоксії (недостатку кисню).
  2. Внутрішньоутробна гіпертермія (підвищена температура), обумовлена підвищенням температури внаслідок тривалого виконання навантаження аеробного характеру або роботи в умовах підвищенної температури навколишнього середовища.
  3. Обмежене потрапляння вуглеводів до плода, зумовлене їх використанням організмом майбутньої матері в якості джерела для роботи м'язів.
  4. Ймовірність викидня або передчасних пологів.

Тому займатися гімнастикою рекомендується під контролем професійного інструктора.

Якщо вагітність протікає нормально, то займатися фізкультурою можна всім і завжди. В акушерській практиці доведений факт про несприятливий вплив гіподинамії на вагітність, пологи і післяпологовий період. Наслідком гіподинамії є загроза переривання вагітності і токсикоз першої половини вагітності; слабість родової діяльності (частота оперативних втручань при пологах у таких жінок складає близько 44%) і збільшення тривалості пологів, зменшення добової секреції молока в 2 рази.

Заняття для вагітних мають традиційну схему: складаються з підготовчої, основної і заключної частин. В основній частині використовуються головним чином спеціальні вправи; у підготовчій і заключній — загальнорозвиваючі вправи. Диференційований підхід до дозування фізичного навантаження і характеру використовуваних вправ ґрунтується на рівні фізичної підготовленості вагітних жінок. Підвищена обережність повинна дотримуватися в першому триместрі вагітності з огляду на небезпеку аборту і наприкінці вагітності. В усіх періодах вагітності перевагу віддають динамічним вправам, а не статичним напруженням. Велика увага приділяється розвитку повного глибокого дихання, умінню розслаблювати окремі м'язові групи і досягати повного розслаблення. У заняття включаються усі вихідні положення, значне число вправ виконується в положенні лежачи: тренування черевного преса, тазового дна, вправи з розслабленням м'язів живота, спини, ніг і т.д. Після вправ, зв'язаних з роботою великих м'язових груп, повинні виконуватися статичні дихальні вправи з деяким поглибленням видиху при максимальному розслабленні всіх м'язів і особливо м'язів, що брали участь у попередній вправі. Важливим є емоційний фон занять. Американські фахівці, скрупульозно вивчивши найбільш популярні серед жінок види рухової активності, рекомендують ті з них, що доцільно використовувати в період вагітності:

- джоггінг (швидка ходьба чи дріботливий біг) ;

- аеробіка;

- катання на велосипеді;

- плавання.

Перераховані види рухової активності мають ті чи інші обмеження в різний термін вагітності. Вправи по системі йоги дають гарний розслаблюючий ефект і здатність зберігати м'язовий тонус і гнучкість при використанні різноманітних поз.