Дитячу посмішку в кожну оселю!
Діти - це любов, що стала зримою - Новаліс
Анкета ''Я буду мамою''

 

інфо-Альтернатива

 

 

Жіноче здоров'я після 40

Збереження фертильності

Збереження фертильності

 

Питання онкофертильності є непростим як з фінансової, так і моральної точки зору. Деяка позитивна динаміка спостерігається: онкологи починають скеровувати пацієнтів репродуктивного віку на програми кріоконсервації біоматеріалу. Хоча на пальцях однієї руки можна порахувати подібні випадки. Ми закликаємо онкологів до співпраці з метою збереження біоматеріалу хворих на той випадок, якщо після завершення лікування вони захочуть мати дітей. Набагато простіше використати кріоконсервовану сперму або ооцити/ембріони в ході проведення кріопротоколів, ніж намагатися допомогти після тривалого лікування, коли результату досягнути практично неможливо та єдиним виходом залишається донація.

На сьогоднішній день порядок застосування ДРТ з метою збереження фертильності регламентується наказом МОЗ № 787 від 09.09.13, згідно якого перед лікуванням онкозахворювань (злоякісних новоутворень усіх локалізацій, в тому числі лімфатичної та кровотворної тканин), гематологічних, аутоімунних захворювань за бажанням жінки та за письмовою заявою пацієнта/пацієнтів проводиться програма ДРТ з метою кріоконсервації ооцитів, ембріонів.

Висновок про можливість проведення контрольованої оваріальної стимуляції готується на підставі консультації лікаря-онколога або за наявністі документа, який підтверджує, що жінка пройшла курс лікування та знята з онкологічного обліку; у разі неонкологічних захворювань – заключення лікаря –ревматолога, гематолога.

Для чоловіків пропонуємо стандартний пакет кріоконсервації сперми або при важких формах чоловічого безпліддя проведення пункції яєчка (ТЕSA) з подальшою кріоконсервацією.

Для жінок рекомендовані наступні схеми стимуляції:

- програма ЗІВ у природному циклі з кріоконсервацією ооцитів,ембріонів;

- програма ЗІВ з використанням препаратів групи інгібіторів ароматази (лєтрозол) або антиестрогенних препаратів (кломіфен цитрат) з кріоконсервацією ооцитів,ембріонів;

За неможливості проведення програми ЗІВ наказом рекомендується кріоконсервація оваріальної тканини, хоча на сьогоднішній день наша клініка цю послугу не пропонує.


2017-01-23-14-59-10