Дитячу посмішку в кожну оселю!
Діти - це любов, що стала зримою - Новаліс
Анкета ''Я буду мамою''

 

інфо-Альтернатива

 

 

Жіноче здоров'я після 40

Онкофертильність

Онкофертильність

Питання онкофертильності є непростим. Деяка позитивна динаміка спостерігається – онкологи починають скеровувати жінок репродуктивного віку, особливо молодих та тих, хто ще не мають дітей, на програму стимуляції з подальшою вітрифікацією ооцитів або ембріонів, якщо це не є протипоказаним. Хоча на пальцях однієї руки можна перерахувати такі випадки. Ми закликаємо онкологів до співпраці для збереження біоматеріалу на випадок, якщо пацієнти з онкопатологією захочуть мати власних дітей після проходження курсів лікування. Набагато простіше використати кріоконсервовану сперму або ооцити в ході проведення кріопротоколів, ніж намагатися допомогти після тривалого лікування, коли часто-густо досягнути результату неможливо та єдиним виходом є донація. Проблемою залишається фінансова складова, при якій пацієнтам бракує коштів на лікування основної патології, не говорячи вже про стимуляцію суперовуляції. Чоловікам в даному випадку повезло трохи більше – заморозка сперми та її зберігання обходяться дешевше.

В нашій клініці працює онкогінеколог Володько Наталя Антонівна, доцент кафедри онкології та медрадіології ЛДМУ ім. Д. Галицького, яка робить все можливе, щоб вагітність завершилася народженням здорового малюка, якщо онкопатологія (в першу чергу це стосується проблем з шийкою матки) виявляється після настання вагітності.

Що стосується ефективності програм ДРТ після перенесення онкопатології, то тут все індивідуально та робити будь-які прогнози неможливо. У нас був пацієнт після численних курсів хіміотерапії та трансплантації кісткового мозку. У нього навіть після ТЕЗА (пункції яєчок) не було знайдено сперматозоїдів із задовільною морфологією. В той самий час була пацієнтка з меланомою в анамнезі, якій з дозволу онколога була проведена програма ЗІВ, результатом якої стала вагітність.


2017-01-23-14-59-10