Дитячу посмішку в кожну оселю!
Omne vivum ex ovo - Усе живе з яйця
Анкета ''Я буду мамою''

 

інфо-Альтернатива

 

 

Жіноче здоров'я після 40

Огляд лікаря онколога

Огляд лікаря онколога

Онкогінеколог – це лікар - гінеколог, що пройшов підготовку в галузі діагностики, лікування та профілактики пухлин жіночої статевої сфери. В нашій клініці прийом веде доцент кафедри онкології та медрадіології ЛДМУ ім.. Д.Галицького Володько Наталя Антонівна. В компетенцію онкогінеколога входить лікування доброякісних та злоякісних пухлин вульви (зовнішніх статевих органів), піхви, шийки матки, тіла матки та яєчників.

Симптоматика, при якій потрібно негайно звернутися до онкогінеколога:

- кровянисті виділення у жінок старшого віку в період менопаузи

- серозно - кровянисті виділення у жінок в міжменструальний період

- збільшення пахових лімфовузлів

- різке схуднення (кахексія)

- загальна інтоксикація

Рак зовнішніх статевих органів (вульви)

Зустрічається частіше в період менопаузи у вигляді щільних вузлів, нерідко утворюються виразки з щільними краями. В процесі швидко збільшуються пахові лімфовузли. Спочатку з’являються свербіж та дискомфорт в ділянці вульви, далі виникають болі, а при розпаді пухлини гнійно- кров’янисті виділення.

Рак піхви

Як самостійна патологія зустрічається рідко. Частіше хворіють жінки в клімактеричному періоді та менопаузі. З’являється інфільтрат або виразка на стінках піхви, що супроводжується гнійно - кров’янистими виділеннями. В подальшому спостерігається порушення сечовипускання та загальна інтоксикація.

Рак шийки матки

За статистикою рак шийки матки є найбільш розповсюдженою серед всіх гінекологічних онкопатологій, причому небезпечним є той факт, що зустрічається вона у молодих жінок. Кожна 5-та жінка помирає від раку шийки матки протягом року тільки тому, що діагноз виставлений занадто пізно. Хоча загально відомо, що 90% пацієнток з початковою стадією захворювання ефективно виліковуються зі збереженням репродуктивної функції.

Для діагностики необхідно 1 раз на рік проходити огляд гінеколога з проведенням розширеної кольпоскопії та цитологічного обстеження.

Розрізняють 5 стадій раку шийки матки. При початковій стадії (0) патологія нічим не проявляється, 1 стадія супроводжується виділенням серозних або серозно - кров’янистих виділень, що посилюються після статевого акту та акту дефекації (контактні кровотечі). На подальших стадіях виникають виділення з гнилісним запахом, болі по низу живота, різке схуднення, дисфункція сечового міхура та прямої кишки.

Також однією з причин виникнення раку шийки матки є наявність папіломовірусної інфекції (ВПЛ, HPV). За це відкриття було присуджено Нобелівську премію. Онкологи стверджують, що ризик розвитку раку у пацієнток з ВПЛ зростає у 100 разів! Тому при виявленні патології шийки матки жінку потрібно обстежити методом ПЛР - діагностики на виявлення та ступінь онкогенності ВПЛ. По результатам обстежень спеціаліст визначає стратегію лікування: противовірусне лікування, малоінвазивні хірургічні методи та ін.

На сьогоднішній день розроблені вакцини, якими можна вакцинувати дівчат ще до початку статевого життя з метою профілактики раку шийки матки або жінок з проблемами шийки матки після проведення курсу лікування.

Диспансерне спостереження за пацієнтками після будь-якого методу лікування рекомендується проводити 1 раз в 6 міс. протягом року, у випадках дисплазій (передракових станів) протягом 2-3 років кожні 6 міс. проводиться огляд з обов’язковаим проведенням цитологічних та кольпоскопічних досліджень.

Рак тіла матки

Протікає у вигляді дифузного ураження ендометрію або окремих поліпозних розростань. Прогресує повільно та характеризується серозно - кровянистими або гнійно - кров’янистими зловонними білями або ациклічними кровотечами у жінок в менопаузі. В такому випадку необхідно провести вишкрібання порожнини матки з подальшим гістологічним дослідженням.

 


Огляд лікаря онколога
Огляд онколога850,00 грн