Дитячу посмішку в кожну оселю!
Наші гени роблять нас безсмертними
Анкета ''Я буду мамою''

 

інфо-Альтернатива

 

 

Жіноче здоров'я після 40

Новини

29-листопада-2016

Вплив гормональних контрацептивів на емоційний стан жінки

   Жінки, котрі використовують гормональні методи контрацепції, мають більший ризик впасти в депресію. Особливо вразливими виявилися дівчата-підлітки. Про це свідчать результати масштабного дослідження, опублікованого в журналі JAMAPsychiatry.

   Співробітники Копенгагенського університету проаналізували медичні дані 1 млн. жінок у віці 15-34 роки. В дослідженні використовувалася інформація за 2000-2013 роки бази національної системи охорони здоровя. Відібрані для спостереження жінки не мали в анамнезі депресивних розладів, онкопатологій, тромбозу вен та не проходили лікування безпліддя.

   За час спостережень, жінки, що приймали гормональні контрацептиви, розпочинали прийом медикаментів для лікування депресії на 23% частіше, ніж пацієнтки, які практикували інші види контрацепції. При цьому найвищий ризик спостерігається серед підлітків 15-19 років: дівчатка цієї вікової групи, які використовували гормональні пластирі, вагінальні кільця або внутрішньоматкові системи з прогестином, в 3 рази частіше зверталися за рецептурними антидепресантами, ніж їх однолітки з контрольної групи. На фоні комбінованих контрацептивів, ризик початку медикаментозної терапії депресії підвищувався на 80% у порівнянні з контрольною групою.

   Автори зробили висновок, що підвищений ризик розвитку депресії можна розглядати як можливий побічний ефект гормональної контрацепції. Дівчаткам-підліткам по можливості слід уникати прийому засобів гормональної контрацепції.