Дитячу посмішку в кожну оселю!
Наші гени роблять нас безсмертними
Анкета ''Я буду мамою''

 

інфо-Альтернатива

 

 

Жіноче здоров'я після 40

Новини

29-листопада-2016

Кесарів розтин

У дітей, народжених за допомогою кесарського розтину, спостерігається підвищений ризик ожиріння в порівнянні з тими, хто народився природним шляхом.

Американські вчені рекомендують пильніше ставитися до проведення кесарського розтину. За результатами досліджень, опублікованих в JAMAPediatrics, встановлено його зв’язок з ожирінням, навіть враховуючи інші чинники.

   Для дослідження всіх чинників співробітники Гарвардської школи суспільного здоров’я ( HarvardSchoolofPublicHealth) проаналізували дані великого дослідження GUTS, в якому діти спостерігалися від народження до дорослого віку. Всього в дослідженні брало участь 22068 учасників, за якими спостерігали до 20-28 років. З них шляхом кесарського розтину народилося 4921 маля ( 22,3%). Загальний ризик ожиріння для всіх дітей склав 13%. У жінок, що перенесли кесарський розтин, частіше спостерігався гестаційний діабет, прееклампсія, високий індекс маси під час вагітності, а також кесарський розтин в анамнезі.

   Без врахування чинників, котрі могли вплинути на результат досліджень, коефіцієнт ризику ожиріння склав 1,3. Після їх врахування коефіцієнт ризику склав 1,15. До подібних чинників належали: вік матері на момент пологів, раса, регіон, ріст та індекс маси тіла під час вагітності, наявність гестаційного діабету, прееклампсія та пов’язана з вагітністю артеріальна гіпертензія, паління при вагітності, гестаційний вік на момент пологів, вага дитини при народженні, кесарський розтин в анамнезі, стать дитини та його черговість народження у родині.

   Дослідники провели також внутрішньо родинний аналіз. У дітей, народжених за допомогою кесарського розтину, вірогідність ожиріння була вища на 64% в порівнянні з рідними братами та сестрами, що народилися природним шляхом. Ризик був нижчим на 31% у дітей після вагінальних пологів, яким передував кесарський розтин, в порівнянні з тими, хто був народжений шляхом повторного кесарського розтину. Звязок цих чинників була характерною як для 9-18-річних, так і для 19-28-річних учасників досліджень.

   Вчені припускають, що низький ризик розвитку ожиріння у дітей, народжених природнім шляхом, може бути пов’язаний з впливом материнського мікробіому родових шляхів.