+38 (032) 232-77-83
+38 (096) 68-27-352
Підписатися
Клініка “Альтернатива”
Ми пропонуємо широкий вибір послуг для жіночого і чоловічого репродуктивного здоров’я. Наші найпопулярніші послуги:
Інші послуги

ПІСЛЯПОЛОГОВА ДЕПРЕСІЯ.

Здавалося б народження дитини такий приємний момент в житті кожної жінки ,адже поява маленької людини на світ-саме найбільше  диво. Мама повинна відчувати тільки позитивні емоції: радість, задоволення і гордість за себе і свого малюка,адже сама мама є найпотужнішим захистом як з фізичної сторони так і з психологічної. Але, згідно зі статистикою, близько 70% породіль відчувають далеко не райдужні почуття.
Депресією називають емоційний розлад, який проявляється пригніченим настроєм, почуттям туги, байдужим ставленням до дійсності, почуттям провини, втратою здатності радіти життю, інтелектуальною загальмованістю. Депресія - це свого роду збій в роботі мозку, в результаті якого народжуються почуття туги і пригніченості часто без прямої залежності від зовнішніх обставин. Рання післяпологова депресія - з`являється на 1-3 день після пологів, як правило, має гормональний характер. Може проявлятися дратівливістю та плаксивістю оскільки  перед тим, як у жінки приходить молоко - діє пролактин. Пізня післяпологова депресія розвивається поступово, іноді непомітно для жінки, і накриває в гострі моменти. Найчастіше вона буває викликана втомою і недосипанням.
Головні симптоми післяпологової депресії :
• знижений настрій,
• втрата інтересу та здатності відчувати задоволення,
• зниження енергії,
• швидка втомлюваність.
Також в цьому стані відзначаються і такі характеристики, як :
• труднощі концентрації уваги,
• зниження самооцінки,
• похмуре бачення майбутнього,
• порушення сну,
• зміна апетиту,
• зниження сексуального потягу,
• іпохондрія.
Матері, особливо народжуючи вперше, можуть не знати, що їхні відчуття носять хворобливий характер. Жінкам із депресією здається, що вони не спроможні доглядати за дітьми, не відчувають до малечі якихось почуттів, і це негативно позначується на стосунках мати – дитина. Депресивні матері втрачають інтерес до дитини, перестають доглядати за нею, їх дратує дитячий плач. Іноді спостерігаються панічні страхи, тривога перед виходом з дому, надмірна турбота про власне здоров’я і здоров’я дитини.  Післяпологова депресія може тривати від двох до шести місяців, хоча описані випадки затяжного перебігу тривалістю один рік і довше.
Дуже важливо не давати собі занурюватися в цей стан. Однак, не всяка молода мама доходить до цієї думки самостійно, а замикається в собі ,залишаючись наодинці зі своїми проблемами. Страждає й від цього малюк, його зв’язок з мамою ще сильніший, і він гостро відчуває її психологічний стан. Якщо мамі погано, малюк не може почувати себе спокійним і щасливим: у нього порушуються сон і апетит, він стає неспокійним, часто плаче і, як наслідок, гірше розвивається.

Потрібно зрозуміти – це тимчасово . Стан, коли дитина залежить від матері проходить. Раптові нічні пробудження малюка зміняться ніжним посопування, а на зміну плачу прийде радісний сміх і повторення перших складів. Рано чи пізно дитина спатиме багато, перестане плакати. Треба це зрозуміти і прийняти. Інакше з`являється це нескінченне почуття безвиході, яке повністю поглинає жінку, і вона впадає в депресію. Пам’ятайте, що втомлена мама не може почувати себе щасливою і повною сил! Режим дня малюка в перші місяці життя ще не сформований, і ваш «графік праці і відпочинку» повинен бути дуже гнучким. Постарайтеся слідувати «золотому правилу»: дитина спить – Ви відпочиваєте. Навіть якщо він заснув всього на декілька хвилин – теж приляжте з ним і постарайтеся подрімати – це допоможе відновити сили та набратися енергії, Під час сну фізичне та емоційне відновлення відбувається набагато швидше.
«Бути мамою!» - це не просто фраза, а повний перелік заходів, спрямованих на зміну свого ставлення і адаптацію до нового етапу в житті.  Якщо у вас щось виходить не одразу то не впадайте у відчай, намагайтеся завжди знаходити радість навіть у найскладніших ситуаціях.Кожна з жінок здатна зрушити гори! Але тільки, коли вона перебуватиме в стані гармонії.
Як тільки ви приймете нову роль - Мами, як тільки ви гармонізуєте себе на новому відрізку життєвого шляху, світ відкриє для вас зовсім інші, невідомі досі перспективи, можливості для роботи і розвитку своїх талантів.